Манчестър Юнайтед победи Астън Вила със забележително завръщане, тъй като Расмус Хойлунд сложи край на нежелания рекорд
The Mirror | 2023-12-26 | 00:22:19

Расмус Хойлунд най-накрая вкара първия си гол във Висшата лига, за да завърши забележително завръщане за Манчестър Юнайтед у дома срещу Астън Вила.

Вечерта на Деня на бокса на Червените дяволи започна кошмарно, след като загубиха с 2-0 в 26-та минута, след като допуснаха два объркващо лоши стандартни голове в смаяния Стретфорд Енд. Алехандро Гарначо обаче вдъхнови завръщането през второто полувреме, като отбеляза два гола, за да върне Юнайтед на ниво. Това сложи край на седемчасовата им голова суша и накара Хойлунд да разбие патетата си след 15 игри по категоричен начин, запечатвайки зашеметяващата победа с 3-2.

Докато хората на Унай Емери се възстановяваха от рядък домакински хикс преди Коледа, Ерик тен Хаг беше издържал четири мача без победа, които бяха дошли без гол. Ten Hag вече беше започнал трудно своя Boxing Day с Люк Шоу и Софиян Амрабат, и двамата бяха изключени поради, както клубът каза, че са „незначителни проблеми“.

Ето пет точки за разговор от „Олд Трафорд“. .

1. Присъстващият дясна ръка на Ратклиф

Два дни след като беше потвърдено, че председателят на INEOS сър Джим Ратклиф най-накрая е договорил сделка за £1,3 милиарда с Глейзър за придобиване на 25 процента от акциите на Олд Трафорд и поемане на контрола от футболните операции на клуба, компанията му присъства на мача. Сър Дейв Брейлсфорд, спортен директор на INEOS, беше видян да седи в ложата на директорите.

Брейлсфорд е имал множество срещи с ръководителите на Юнайтед както лично, така и виртуално през последните няколко месеца и се очаква да играе ключова роля роля в ремонта на INEOS. Ратклиф планира лично да посети домакински мач в близко бъдеще, като е възможно Тотнъм в събота, 14 януари.

2. Boxing Day двоен нокаут

„Запазил ли си разписката, Джим?“ прочетете телефона на Брейлсфорд в 20:26 ч. Добре, не наистина, но ако началните етапи на визитата на Астън Вила на Олд Трафорд не показаха на шефа на INEOS срещу какво се изправя, тогава какво ще стане?

Юнайтед раздаде на опонентите си два късни коледни подаръка бързо последователност, и двете от комплекти. Първият беше мъдра рутина, в която Леон Бейли застана зад Андре Онана, който беше неподвижен, след като крилото на Ямайка избяга и топката на Джон Макгин прелетя точно покрай него в мрежата.

Четири минути по-късно беше 2-0 за Вила. Получателят под наем от Барселона Клемент Ленглет се оказа непокрит и успя да кима топката обратно през вратата към Леандър Дендонкер, също по някакъв начин непокрит между седем червени фланелки.

Това беше още един пример за допускане на няколко голове на Червените дяволи за кратки периоди, знак за тяхната крехкост. Бяха две за шест минути в Уест Хям в събота, две за пет срещу Борнемут преди две седмици – и това е само този месец.

Включете се! Къде ще завърши Ман Юнайтед този сезон? Присъединете се към дебата в секцията за коментари.

3. Респондент Рашфорд

Ако някой е посочил ниското ниво, на което се намира Юнайтед през последните месеци, това е местният герой Маркъс Рашфорд. Изглеждайки демотивирани и лишени от качество, дори някои от най-ревностните фенове на манкунианеца бяха бесни от апатичното му представяне.

Но след секундата на Вила, Рашфорд изглеждаше зареден с енергия. Два пъти отказан от Емилиано Мартинес, след това той се справи добре, за да победи Езри Конса отляво, но наклони усилията си встрани. Страстта беше там, но не и ударът. Безкормилните Червени дяволи бяха освирквани на полувремето, а феновете на Вила се наслаждаваха на техните „уволнен в сутрешните песнопения“.

4. Гарначо сложи край на головата суша

След мъчителни 451 минути (седем часа футбол) Манчестър Юнайтед най-накрая вкара гол, превръщайки този мач в истинско състезание. Рашфорд отново беше в основата на атака на Червените дяволи, ускорявайки се след грешка на Диего Карлос.

Английският национал се насочи към Мартинес и имаше проста задача да центрира топката към Алехандро Гарначо, който имаше удоволствието да сложи край на дългата суша на Юнайтед, която ги накара да се подхлъзнат и станаха най-слабите реализатори във Висшата лига. Само 11 минути по-рано, за да отбележат седмата им засада за вечерта до този момент, Рашфорд осигури гол на Гарначо, преди проверката на VAR да го отмени.

За тяхно щастие втората им комбинация се зачете. Малко след това имаше повече радост, тъй като Гарначо се справи с отклонение на Карлос, за да постави приказен финал.

5. Хойлунд най-накрая счупи патицата си

Трябваше да е той. След 15 изяви и 1026 минути без гол във Висшата лига, подписването на £72 милиона Расмус Хойлунд най-накрая отбеляза гол в най-ценния момент.

Докато Юнайтед оказваше натиск върху Вила - с изключение на превъзходно изчистване от голлинията на Джони Еванс - Хойлунд се възползва от това, че Макгин не успя да изчисти в собственото си поле. Датският нападател направи чудесен завършек на завъртането и страстното изражение на лицето му, докато тичаше към Стретфорд Енд, каза всичко.

Присъединете се към нашата нова общност в WhatsApp! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия .